Proč vlastně masírovat miminka?

12.2. 2020Pavel Devátý0

„Sytit dítě svými doteky, to je stejně důležité, jako starat se o jeho žaludek.“                                                                                                                                                                                           Frédéric Leboyer

Masáž dětí je prastará technika napojení…vy dáváte, dítko přijímá…. Jste propojeni neverbální komunikací. Učíte se mu rozumět, vzájemně vás to sbližuje. Posiluje a prohlubuje to váš vztah.

O známých přínosech masáží jako je pomoc při kolikách, prořezávání zoubků, nespavosti, apod. si můžete přečíst v článku „Jaké jsou účinky masáží dětí a s čím nám mohou pomoci?„, který právě tvořím…

Tak proč tedy miminka masírovat?

1. Protože se to miminkům líbí a dělá jim to dobře

Ze všech smyslů se nejdříve rozvíjí hmat. Děti zkoumajíobjevují svět kolem sebe především hmatem, proto jsou hmatové podněty pro zdravý vývoj nezbytné. Mazleníhlazení, jehož se nám v dětství dostává, nám pomáhá po celý život.

Kůže je největší orgán v lidském těle a jako taková je protkána řadou vnímavých receptorů. Tak jako dospělým, je i dětem masáž velmi příjemná.

 

2. Díky pravidelnému rituálu prohloubíte váš vztah

Doteku lze využít k relaxaci a navodit pocit pohody jak u dětí, které masáže přijímají, tak u dospělých, kteří je provádějí.

Mít čas na své nejbližší začíná být v dnešní době celkem luxus. Uvidíte, první to ocení mimčo a dříve nebo později i Vy.

Dotek dává dítěti pocit tepla, bezpečí a lásky.

 

3. Dovolím si citovat mezinárodně uznávaného pediatra,

Prof. MUDr. Josefa Švejcara, DrSc:

Žádného mazlení pro dítě v počáteční době jeho života není dost. Pocit bezpečí, které dítěti dává, mu zůstává pro celý život. Děti takto mazlené v prvém roce zachovávají si pocit bezpečí v dalším životě a podnikavost se smělostí je u nich nápadná ve srovnání s těmi, jimž se této citové podpory nedostalo.“

Komentáře

Přidat komentář

  • 8 věcí, které byste měli vědět, než půjdete na masáž

    Připravil jsem pro vás e-book ZDARMA, aby pro vás návštěvy masérny byly ještě příjemnější :)

  • Kategorie